Android telefonun RAM’i hafıza kartı ile nasıl yükseltilir?

Tüm akıllı telefonlarda olduğu gibi Android işletim sistemini kullanan telefonlar da, belirli bir yüklenmeden sonra yavaşlamaya ve kullanıcısının canını sıkmaya başlar. Bu durumun nedeni Android telefonunuzun RAM’inin kullanımınız karşısında yetersiz kalmasıdır. Peki Android telefonunun RAM’ini yükseltmem mümkün mü? Evet! microSD kartınızı kullanarak Android telefonunuzun RAM kapasitesini yükseltebilirsiniz!

Android telefonun RAM’i hafıza kartı ile nasıl yükseltilir?

Bunun için 30 TL ücret ile satılan RAM Expander uygulamasına ve telefonunuzun ROOT edilmiş olmasına ihtiyacınız var. RAM Expander’ı satın aldığınızı ve telefonunuzun ROOT edilmiş olduğunu varsayarak işlemlere geçebiliriz;

1- RAM Expander adlı uygulamayı yükleyin

roehsoft ram expander

2- Ayarları yapmaya başlamadan önce uygulama ekranının sağ üst köşesinde yer alan Autorun seçeneğinin aktif olduğundan emin olun.

3- SwpPart yazan bölümden microSD kartınızın ne kadarını ek RAM olarak belirlemek istediğinizi ayarlayın. Eğer bu konuda bir fikriniz yoksa ise uygulamanın sol altında yer alan Optimal Value seçeneğine tıklayın. Uygulama telefonunuz için en ideal değeri belirleyecektir.

4- Son olarak sol üst köşede yer alan Swap Activ butonuna tıklayın.

Android telefonunuzda daha önce birlikte çalışırken cihazı yavaşlatan uygulamaları tekrar deneyin ve hızın ne kadar arttığına şahit olun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir