Apple zarar görmüş iPhone’ları yenisiyle değiştirecek!

Kırık ekranlı ya da bozuk kameralı bir iPhone sahibiyseniz size iyi bir haberimiz var! Apple zarar görmüş iPhone’ları yenisiyle değiştirecek!

Teknoloji devi Apple, Geri Dönüşüm Programı kapsamında ekranı ya da kamerası zarar görmüş iPhone’ları, aradaki farkı ödemek kaydıyla yenisiyle değiştirecek.

9to5Mac’te yer alan habere göre ismini vermeyen bir Apple çalışanı, şirketin kullanıcıların zarar görmüş iPhone’larını yenileriyle değiştirebilmesine olanak sağlayan bir Geri Dönüşüm Programı başlatacağını açıkladı.

Apple’ın değiştirme politikasında yaptığı bu değişiklik sayesinde, $ekranları ya da kameraları zarar görmüş iPhone’larını yeni modeller ile değiştirebilecek. Böylece kullanıcı zarar gören telefonu tamir ettirmek yerine, tamir masrafının üzerine bir miktar daha ekleyerek yeni model bir iPhone sahibi olabilecek.

Program Apple mağazalarına getirilen iPhone 5S, iPhone 6 ve iPhone 6 Plus modelleri için geçerli olacak.

9to5Mac’e konuşan ve isminin açıklamasını istemeyen Apple çalışanı, geri alım programı kapsamında iPhone 5S’in 50$, iPhone 6’nın 150$ ve iPhone 6 Plus’un 200 $ sayılacağını açıkladı. İlgili miktarların ABD’de geçerli olduğunun altını çizmek de fayda var. Zira Türkiye’de bu ABD’ye göre çok yüksek fiyatlarla satılan iPhone’lar için bu miktarlar oldukça gülünç kalıyor diyebiliriz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir