Bluetooth hoparlörler ile kablosuz müzik keyfi

Walkman’ler ile birlikte başlayan dışarıda müzik dinleme keyfi uzun sürelerdir kulaklıkların hakimiyeti altında olsa da hoparlörler gelişen teknolojiyle birlikte gün geçtikçe daha daha küçülmekte ve dışarıda kullanıma uygun hale gelmekte. Arkadaşlarınızla gittiğiniz bir piknikte ya da kamp yaptığınız yalnız bir gecede hoparlör çıkarıp müzik dinlemek ise artık garipsenen bir durum değil. Kompakt ve kablosuz olması sayesinde istediğiniz yerde müzik yayını yapabilmenize olanak sağlayan Bluetooth hoparlörleri inceliyoruz.

Her geçen gün gelişmekte olan teknoloji dünyası bir yandan bizlere giyilebilir teknoloji ürünleri gibi yeni konseptler sunarken, bir yandan da uzun sürelerdir var olan teknolojik aletleri daha da kullanışlı hale getiriyor. Bir teknolojik ürünü daha kullanışlı hale getirmek adına yapılan ilk hamlelerden birisi onu daha kompakt hale getirmeye çalışmak. Bu küçültme fursyasından nasibini alan teknolojik aletlerden biri de hoparlörler.

Hoparlörler evimizin bir kenarında duran, bolca kablo karmaşası yaratan, hantal aletler olmaktan gün geçtikçe uzaklaşmakta. Cebimizde veya çantamızda taşıyabileceğimiz kadar küçük, kendi bataryası olan kablosuz müzik aktarımı yapabilen bluetooth hoparlörler ise dışarıda müzik dinleme keyfini yeni bir boyuta taşıdı bile. 2015 yılında piyasaya sürülen ve teknoloji severlerin gönlünü çalan bluetooth hoparlörlerden bazılarını yazımıza taşıyoruz.

Sony SRS-X5 Hoparlör

Sony’nin kompakt bluetooth hoparlörler serisi olan SRS-X serisinin ortanca çocuğu diyebileceğimiz SRS-X5, 180 dolarlık fiyatıyla ve sınıfı geçen ses kalitesiyle daha üst modellerini aratmıyor. 1,2 kilogram ağırlığıyla oldukça portatif bir tasarıma sahip olan SRS-X5, taşınması kolay bir hoparlör olsa da güçlendirilmiş bir gövdenin eksikliği yüzünden daha çok ev kullanımına uygun durumda.

Bose SoundLink III Hoparlör

Bluetooth hoparlör piyasasının en popüler markası diyebileceğimiz Bose’un ürün skalasına yeni eklediği SoundLink III, Bose’un bluetooth hoparlörleri arasında taşınabilir ama biraz da iri olan modeli. SoundLink II modeline göre biraz daha irileşen SoundLink III, tasarım olarak öncülerine benzerlik gösterse de hatları biraz daha düzleştirilmiş. Sade ve şık tasarımını yüksek kalitede materyal ile birleştiren Bose, SoundLink III modeli ile premium bir ürün olduğunu hissettiriyor. Eğer evinizde kullanmak için bir hoparlör arıyorsanız gayet dayanıklı bir gövdeye sahip olan SoundLink III’ü dışarıda kullanmak için ise birçok farklı renkte seçeneği bulunan koruma kılıflarını tavsiye ediyoruz. Yandan fermuarlı tasarımı sayesinde oldukça rahat takıp çıkarabileceğiniz koruma kılıfı aynı zamanda kaliteli işçiliği ile de göz almakta.

JBL Flip 3 Hoparlör

JBL Flip serisinin üçüncü modeli olarak piyasaya çıkan Flip 3, boyut ve ses kalitesini başarılı harmanını yeni tasarımda birleştiriyor. Hem dik hem de yan olarak kullanılabilen Flip 3, dar alanlarda da kullanılabilen tasarımıyla piyasadaki diğer modellerden ayrılıyor. 450 gram ağırlığıyla üzerinizde taşıdığınızı bile unutturabilecek kadar hafif gövdesine tam 8 watt’lık bir hoparlör sığdırmayı başaran JBL, seriin bir önceki modeli Flip 2’deki 6 watt’lık hoparlöre göre, ses kalitesini oldukça farklı bir seviyeye taşımış. Boyutuna göre oldukça gürültülü diyebileceğimiz JBL Flip 3, çok yüksek ses seviyelerinde bozulmalar yaşayabiliyor. Tam 10 saatlik batarya ömrüne sahip Flip 3’ün Micro USB ile şart edilebilmesi ise büyük kolaylık. 10 metrelik bir alanda neredeyse her telefon ve tablete sorunsuzca bağlanabilen Flip 3’ün bağlantı kalitesi ise oldukça tatminkar. Su geçirmeyen gövdeye sahip Flip 3’ün 7 farklı renkte gelen gövdesinden zevkinize uygun olanı seçmek ise size kalmış.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir