Microsoft hesabı nasıl açılır? Microsoft üyeliği nasıl alınır?

Günümüzde kullanıcılarının birçoğu Windows işletim sistemi ile çalışan bilgisayarlar kullanıyor. Ya da online iletişim için Skype programını tercih ediyor. Microsoft‘un sunduğu bu ürünlerden daha fazla faydalanabilmek ve bazı kısıtlamalara takılmamak adına bir Microsoft hesabı açmanız gerekiyor. Peki Microsoft hesabı nasıl açılır? ya da başka bir deyişle Microsoft üyeliği nasıl alınır?

Yazımızda Microsoft hesabı nasıl açılır? sorusuna adım adım ve resimli anlatım ile cevap verdik.

1- https://www.microsoft.com/tr-tr/ bağlantısına tıklayarak Microsoft sitesine giriyoruz.

2- Sitenin sağ üst kısmında yer alan “Oturum aç” bağlantısına tıklıyoruz.

Microsoft hesabı açma-1

3- Açılan sayfanın sağ alt kısmında yer alan “Sign up now” bağlantısına tıklıyoruz.

Microsoft hesabı açma-2

4- Karşınıza gelen formda First name kısmına adınızı, Last name kısmına soyadınızı, User name kısmına tercih ettiğiniz rumuzu, Password ve Reenter password kısımlarına da tercih ettiğiniz şifreyi yazıyorsunuz. Burada dikkat etmeniz gereken nokta mevcut bir e-posta adresini de Microsoft hesabınızda kullanabiliyor olmanız. Eğer yeni bir e-posta istiyorsanız User name bölümünün altındaki Get a new email address bağlantısına tıklamalısınız. Biz alttaki resimde de görüldüğü üzere yeni bir e-posta istedik.

Microsoft hesabı açma-3

5- Country/region bölümünden Türkiye ya da yaşadığınız ülkeyi seçin. Birthdate bölümünden Ay-Gün-Yıl olarak doğum tarihinizi seçin. Gender bölümünden cinsiyetinizi seçin. Male erkek, Female kadın, Not specified ise belirtilmemiş anlamına geliyor. Country code bölümünden Türkiye’yi seçin. Phone number bölümüne başında sıfır olmadan telefon numaranızı yazın. Enter the characters you see yazan bölüme hemen üstte yer alan lacivert renkli güvenlik kodunu yazın. Kodu tam olarak anlayamıyorsanız sağdaki New butonu ile değiştirebilirsiniz.

Microsoft hesabı açma-4

6- Güvenlik kodu bölümünden altında yer alan ve işaretli olan “

7- Son olarak “Create account” yazan mavi butona tıklıyoruz ve Microsoft hesabımız kullanıma hazır hale geliyor.

Microsoft hesabı açma-5

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir