Twitter tweetleri yeni bir algoritma ile gösterecek!

Kurulduğu ilk günden bu yana tweetleri kronolojik sıraya göre gösteren mikroblog sitesi Twitter, Şubat ayının ikinci haftasından itibaren yeni bir algoritmayı denemeye başlayacak. Tweetleri Facebook‘ta olduğu gibi kullanıcıların tercihlerine ve tweetin popülerliğine göre göstermeyi planlayan Twitter’ın bu değişikliği azalan gelirleri ve kullanıcı sayısı nedeniyle yapacağı iddia ediliyor.

BuzzFeed’te yer alan habere göre Twitter, yeni zaman çizelgesi versiyonunu Şubat ayının ikinci haftasından itibaren test etmeye başlayacak.

Yeni algoritma, tweetlerin zaman çizelgesinde yayınlandıkları zamana göre sıralanmasına yerine Facebook’taki gibi kullanıcıların ilgi alanlarına ve tweetin popülerliğine göre sıralanmasını sağlayacak.

Facebook’ta kullanıcılar zaman çizelgesinde paylaşılan haberlerin sıralanma ayarını zamana göre ya da popülerliğe göre değiştirebiliyor. Twitterın test edeceği yeni algoritmasında kullanıcılarına bu özelliği sunup sunmayacağı ise henüz belli değil.

NBC News’ten Josh Sternberg’e göre Twitter’ın “algoritma tabanlı zaman çizelgesi özelliği” isteğe bağlı olarak değiştirilebilecek.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir