Web sitem Google’da neden çıkmıyor?

Teknoloji Panosu sitemizi açarken domainin geçmişi hakkında araştırma yapmamış olmamamızın dezavantajını yaşıyoruz. Maalesef ki domain daha önce kullanılmış ve kullanan kişi Google Yönergeleri’ni epey bir ihlal etmiş. Teknoloji Panosu yayına başladığından beri Google tarafından indexlenmedi ve arama sonuçlarında çıkmıyor. Bunun nedeni ise domainin geçmişinden dolayı “Manuel Spam” cezası almış olması. Sitenin Manuel Spam cezası aldığını Webmaster Tools’daki ilgili bölümden kontrol ederek öğrendik.

Webmaster Tools’da Arama Trafiği altında yer alan Manuel İşlemler bölümüne girdiğimizde;

“Tam spam

Bu sitedeki sayfaların otomatik olarak oluşturulmuş anlamsız kelimeler, gizleme, başka web sitelerinden içerik toplama gibi saldırgan spam teknikleri kullandığı ve/veya Google’ın Web Yöneticisi Yönergeleri’ni tekrar tekrar ve çok kötü şekilde ihlal ettiği belirlendi.”

şeklinde bir uyarı mesajının olduğunu gördük.

Maneul Spam için “Yeniden Değerlendirme” talebinde bulunduk

Teknoloji Panosu domain adresini yeni satın aldığımızı ve geçmişte Google Yönergeleri’ni ihlal ettiğini bilmediğimizi, sitenin yeniden değerlendirilmesini talep ettiğini içeren bir mesajla Yeniden Değerlendirme talebinde bulunduk. Talebimizin sonucunu merakla bekliyoruz. Zira 8 yıldır web sitesi yönetimi ile ilgilenen bir ekip olarak Google Yönergeleri’ni ihlal edecek işler yapmadık ve bundan sonra da yapmayacağız.

One thought on “Web sitem Google’da neden çıkmıyor?

  • 15 Nisan 2016 at 16:03
    Permalink

    Bu son aylarda herkesin yaşadığı sorun bu bende yaşıyorum aynısını sitede herşey o kadar özgün olmasına rağmen kopya içerik, toplama içerik deyip spam uyguladı. Ben birde konuşarak konuştuğumu yazıya dökerek makaleler oluşturuyordum. Nasıl kopya olarak görülür anlamadım.

    Reply

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir